Dodano: 2024-03-01, Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu- spotkanie ze specjalistą policjantem dla klas od IV do VIII.

Dnia 1 marca 2024 r. odbyło się spotkanie uczniów klas od  IV do VIII zraz z wychowawcami z panią aspirant Katarzyną Kucharczak.
Pani aspirant jest pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie w Zespole do spraw Prewencji, Nieletnich i Patologii.

Tematyka spotkania była bardzo urozmaicona. Omówione zostało:
1. Bezpieczeństwo dzieci na drodze do szkoły i ze szkoły.
2. Tematyka Internetu. W tym: zagrożenia związane z wirusami internetowymi, ilością czasu spędzaną codziennie w sieci oraz przed ekranem komputera czy telefonu (łącznie z nauką) i jej wpływu na organizm uczniów oraz konsekwencje społeczne tych działań.
3. Problem hejtu (w tym przykłady). Jak reagować na hejt.
4. Czym się różni hejt od cyberprzemocy? Zagadnienie cyberprzemocy (plus przykłady).
5. Odpowiedzialność karna nieletnich (plus przykłady).
6. Zagadnienie narkotyków oraz dopalaczy. Konsekwencje zażywania i posiadania.
7. Kontakty zawierane przez Internet, ze szczególnym zwróceniem uwagi na uczciwość i zagrożenie niebezpiecznymi relacjami.
8. Ochrony siebie samego oraz własnych  danych osobowych, kont bankowych itp. Szczególną rozwagą jeśli chodzi o publikację zdjęć własnych i innych osób (też konsekwencje prawne umieszczania zdjęć nieetycznych).
9. Opowiedziała o pracy w policji (różnego rodzaju wymogach, które należy spełnić oraz drodze edukacji itp.)
10. Na koniec odpowiedziała na wszystkie pytania słuchaczy.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.szkola.zspkeblowo.pl 2015 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"

stat4u