Dodano: 2024-01-28, Spotkanie z Panem dzielnicowym

W dniu 26 stycznia 2024r na świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Panem dzielnicowym podczas którego zostały omówione zagrożenia jakie mogą spotkać uczniów ze strony osób obcych.

Pan dzielnicowy przypomniał uczniom naszej szkoły kto to jest dla nas osoba obca, zaznaczył, że nie każdą osobę dorosłą możemy obdarzyć zaufaniem i powierzyć jej swoje tajemnice. Zwrócił uwagę na to po czym można poznać i wywnioskować, że obca dorosła osoba może mieć wobec nas złe zamiary.

Przedstawione zostały przykłady sytuacji zagrożeń i przy udziale dzieci omówione zostały właściwe reakcje na daną sytuację.

 

Najważniejsze hasła:

- nie rozmawiać z nieznajomymi osobami,

- nie podawać swojego adresu zamieszkania osobie, której nie znamy,

- nie wsiadać z osobą obcą do samochodu nawet jeśli jest miła, jeśli chce nam coś sprezentować, nawet jeśli zna ona nasze imię, jeśli mówi, że zna naszych rodziców lub że na ich prośbę ma nas gdzieś odwieźć,

- nie przyjmować prezentów ani słodyczy od nieznajomych,

- nie chwalić się wartościowymi rzeczami, które znajdują się w naszym domu,

- nie oddalać się samodzielnie w miejsca mało uczęszczane, odludne,

- nie przekazywać kluczy do naszego domu czy mieszkania osobom nieznajomym,

- upominać kolegów i koleżanki jeśli zauważamy, że nie stosują się do powyższych zasad,

- jeśli jakaś z powyższych sytuacji będzie miała miejsce, zgłaszamy ten fakt zaufanej osobie dorosłej np. rodzicom czy nauczycielowi,

 

W spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy I-VIII

Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.szkola.zspkeblowo.pl 2015 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"

stat4u