Dodano: 2026-05-07, EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

Szanowni Państwo,

 W poniedziałek (11.05.26) rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Zostały utworzone komisje zgodnie z obowiązującymi przepisami. W komisjach zasiadają nauczyciele z naszej szkoły oraz nauczyciele z placówek z Wroniaw i Starego Widzimia.

Są trzy sale egzaminacyjne, w każdej sali trzyosobowa komisja:

 

1. Sala nr 1 uczniowie piszących bez dostosowań.

2. Sala nr 2 i 3 uczniowie z dostosowaniami.

 

Każdego dnia uczniowie kl. VIII przychodzą do szkoły na godzinę 8.15 w szkolnych strojach galowych. Mają ze sobą legitymacje. Udają się do sali nr 3, gdzie oczekują pod opieką nauczyciela na czas wejścia do sali egzaminacyjnej. W sali nr 3 zostawiają w przeznaczonym koszyku telefony komórkowe. Telefony powinny być wyłączone, podpisane i spakowane w małej torebce foliowej. Zostaną one zabezpieczone w sekretariacie.  

O godz. 8.30, pod opieką nauczyciela, uczniowie udają się pod wyznaczoną salę egzaminacyjną. Losują numery ławek i wchodzą do sali. Mają przy sobie tylko dozwolone przybory , ½ l butelkę wody mineralnej niegazowanej, chusteczki w kieszeni.

Po skończonym egzaminie, jeżeli ktoś będzie chciał, będzie mógł  zjeść śniadanie w świetlicy lub poczekać na transport.

 

Przypomnę ogólne zasady dotyczące egzaminu.

Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:

 

  • pierwszego dnia – egzamin z języka polskiego, który trwa 150 minut
  • drugiego dnia – egzamin z matematyki, który trwa 125 minut
  • trzeciego dnia – egzamin z języka obcego nowożytnego, który trwa  110 minut.

 

W przypadku uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do przedłużenia czasu pracy trwa odpowiednio:

 

  • egzamin z języka polskiego- 195 minut

 

  • egzamin z matematyki- 165 minut

 

  • egzamin z języka obcego nowożytnego-  145 minut.

 

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.

Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.

Proszę uczulić dzieci na to, aby dostosowywały się do ustalonych zasad komunikowania się w czasie egzaminu z nauczycielem.

 

Zapraszamy wszystkich uczniów na ich pierwszy egzamin i  życzymy   powodzenia.






















Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.szkola.zspkeblowo.pl 2015 - 2026
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"

stat4u