Szanowni Państwo,
W poniedziałek (11.05.26) rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Zostały utworzone komisje zgodnie z obowiązującymi przepisami. W komisjach zasiadają nauczyciele z naszej szkoły oraz nauczyciele z placówek z Wroniaw i Starego Widzimia.
Są trzy sale egzaminacyjne, w każdej sali trzyosobowa komisja:
1. Sala nr 1 uczniowie piszących bez dostosowań.
2. Sala nr 2 i 3 uczniowie z dostosowaniami.
Każdego dnia uczniowie kl. VIII przychodzą do szkoły na godzinę 8.15 w szkolnych strojach galowych. Mają ze sobą legitymacje. Udają się do sali nr 3, gdzie oczekują pod opieką nauczyciela na czas wejścia do sali egzaminacyjnej. W sali nr 3 zostawiają w przeznaczonym koszyku telefony komórkowe. Telefony powinny być wyłączone, podpisane i spakowane w małej torebce foliowej. Zostaną one zabezpieczone w sekretariacie.
O godz. 8.30, pod opieką nauczyciela, uczniowie udają się pod wyznaczoną salę egzaminacyjną. Losują numery ławek i wchodzą do sali. Mają przy sobie tylko dozwolone przybory , ½ l butelkę wody mineralnej niegazowanej, chusteczki w kieszeni.
Po skończonym egzaminie, jeżeli ktoś będzie chciał, będzie mógł zjeść śniadanie w świetlicy lub poczekać na transport.
Przypomnę ogólne zasady dotyczące egzaminu.
Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany przez trzy kolejne dni:
W przypadku uczniów, którzy zostali zakwalifikowani do przedłużenia czasu pracy trwa odpowiednio:
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę.
Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników.
Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Proszę uczulić dzieci na to, aby dostosowywały się do ustalonych zasad komunikowania się w czasie egzaminu z nauczycielem.
Zapraszamy wszystkich uczniów na ich pierwszy egzamin i życzymy powodzenia.