Z okazji przypadającego w tym tygodniu Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie z klas 1-3 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem Waldemarem Cichoniem – autorem lektury szkolnej „Cukierku, ty łobuzie!” oraz serii książek dla dzieci o zabawnym kocie.
Pisarz opowiedział dzieciom o swoim życiu, pracy twórczej, rodzinie oraz procesie powstawania książek. Zdradził także, jak narodził się pomysł na stworzenie historii o kocie Cukierku, przeczytał ulubione fragmenty i z zaangażowaniem odpowiadał na pytania uczniów. Po oficjalnej części spotkania autor podpisywał książki i wręczał pamiątkowe zakładki.
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Żwakowskie kilka książek Waldemara Cichonia trafiło do biblioteki, gdzie czekają na młodych czytelników. Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do poznawania kolejnych przygód niesfornego Cukierka!
Dziękujemy panu Waldemarowi Cichoniowi za inspirujące spotkanie, a wydawnictwu Żwakowskie za pomoc w jego organizacji.